All-SE District Girls Basketball (New)

Lady Generals players named
ALL - SOUTHEAST DISTRICT

1993-94     BRANDY HUPP           1ST TEAM
            ANGIE KNISLEY         2ND TEAM
1995-96     JESSICA O'HARE        3RD TEAM
1998-99     MARIE BARNHART        3RD TEAM
1999-00     SHANNON PARKINSON     3RD TEAM
2000-01     TONI SMALLEY          2ND TEAM
2001-02     TONI SMALLEY          1ST TEAM
            AMANDA KROFFT         3RD TEAM
2002-03     TONI SMALLEY          1ST TEAM
            JESSIE SLACK          3RD TEAM
2003-04     JESSIE SLACK          1ST TEAM (SE DISTRICT POY)
            AMANDA KROFFT         2ND TEAM
2004-05     JESSIE SLACK          1ST TEAM (SE DISTRICT POY)
            KAYLA WALLER          2ND TEAM
2007-08     SAM ROBINSON          2ND TEAM
            KRISTY SWINEHART      HONORABLE MENTION
            ALLIE KROFFT          HONORABLE MENTION
2008-09     SAM ROBINSON          1ST TEAM
            KRISTY SWINEHART      2ND TEAM
            ABBY RHODES           3RD TEAM
2009-10     KRISTY SWINEHART      1ST TEAM
            SAM ROBINSON          2ND TEAM
            OLIVIA KEENE          SPECIAL MENTION
2010-11     OLIVIA KEENE          3RD TEAM
2011-12     ASHLEIGH PARKINSON    SPECIAL MENTION
            SIERRA COOPER         SPECIAL MENTION
2012-13     AUTUMN HALL           3RD TEAM
            TAYLOR GITTINGS       SPECIAL MENTION
2013-14     TAYLOR GITTINGS       2ND TEAM
            JAYDEN GEARY          SPECIAL MENTION
            BAYLEE THOMAS         SPECIAL MENTION
2014-15     DONNA SWINEHART       2ND TEAM
            KATRINA SCHEUVRONT    3RD TEAM
            MORGAN HOUSEHOLDER    SPECIAL MENTION
2015-16     DONNA SWINEHART       1ST TEAM
            KATRINA SCHEUVRONT    2ND TEAM
            MORGAN HOUSEHOLDER    SPECIAL MENTION
2016-17     KENDYL MICK           1ST TEAM
            JAYDEN GEARY          2ND TEAM
            RACHEL COOKE          3RD TEAM
2017-18     KENDYL MICK           1ST TEAM
            RACHEL COOKE          2ND TEAM
            EMMA CONRAD           SPECIAL MENTION
            JENA WHARTON          SPECIAL MENTION
2018-19     KENDYL MICK           1ST TEAM
            RACHEL COOKE          2ND TEAM
            EMMA CONRAD           3RD TEAM
            BAILEY BECKSTEDT      SPECIAL MENTION
2019-20     KENDYL MICK           1ST TEAM
            FAITH STINSON         1ST TEAM
            BAILEY BECKSTEDT      3RD TEAM